Jak zviditelnit web pro vyhledávače

Search Engine Optimization (zkratka SEO, optimalizace pro vyhledávače nebo též optimalizace nalezitelnosti) je pojem, který uslyšíte ohledně práce s webem na každém kroku. Jak upravit obsah na webu tak, aby byl pro vyhledávače zajímavější a vhodný pro automatické zpracování?

Soustřeďte se na obsah

Na prvním místě jsou vždy texty - ty by měly obsahovat klíčová slova pro vyhledávání, ale zároveň by neměly být psány "pro vyhledávače" (tj. výčet vhodných slov), protože to Google penalizuje. Texty by měly být originální

Pracujte na něm pravidelně

Obsah byste také měli obměňovat, tj. pracovat na něm - i toto Google pozná. A je dobré ho mít jednotně nastylovaný (nadpisy apod.) - což jsme pro vás připravili v rámci nastavení webu.

Držte jednotné formátování

Každá stránka by měla mít jen jeden nadpis H1, který si vyhledávače berou jako hlavní. Text je dobré rozdělovat do krátkých odstavců a ty pojmenovávat klíčovým sdělením, to opět zvýraznit některým z dalších nadpisových stylů.

Vyplňute titulky, popisky a klíčová slova

Důležité je v administraci webu vyplnit titulky a popisky u všech stránek v nastavení.

Vkládejte videa přes YouTube nebo Vimeo

Propojíte tím svůj web s vašimi profily na YouTube či Vimeu.

Nahrávejte obrázky pojmenované klíčovými slovy

SEO můžete podpořit i správným pojmenováním obrázků (na web je nahráváte pod názvy, které dávají smysl - např. místo "01.jpeg" napíšete "sklenice s drinkem"), názvy stránek a vyplněním klíčových slov - toto všechno přes solidpixels jednoduše změníte (pokud budete potřebovat odnavigovat na úpravu názvů stránek či klíčových slov, pojďme si zavolat).

Pracujte se zpětnými odkazy

Dobré je pracovat se zpětnými odkazy z jiných webů - v tomto případě je velmi dobré, že máte několik webů, které jsou propojeny (např. Dobrý anděl).

Sdílejte obsah na sociálních sítích a propojte je s webem

SEO podporujete i sdílením obsahu na sociálních sítích a jejich propojení s webem. V tomto ohledu už je to spíše na vás. Na webu jsou v patičce odkazy na vaše profily - což google vyhodnotí jako plusové body, ale sdílet obsah již musíte vy.

Používejte krátká url a neměňte je

Zaindexujte své stránky sami

Google – zaregistrujte jednotlivé url https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?pli=1
nebo registrujte celý web v nástroji pro webmastery Google Search Console https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=cs
Seznam – zaregistrujte jednotlivé url zde https://search.seznam.cz/pridej-stranku
Bing – zaregistrujte jednotlivé url zde https://www.bing.com/toolbox/submit-site-url

Důležitým měříkem pro Google je i čistota kódu. Zde je solidpixels výborně připravený.

Další věc, kterou vylepšujete svoje SEO je, když máte stránky responzivní (tj. uzpůsobené pro mobilní zařízení a tablety). S tím na solidpixels pracujeme od úplného začátku a váš web takto připravený je.