Zabezpečení webu

Bezpečnost vašeho webu by měla být na nejvyšších příčkách priorit, zvláště pokud máte na webu umístěn formulář, který sbírá kontaktní údaje nebo platební bránu.

Spousta bezpečnostích opatření je již zahrnuta přímo v kódu solidpixels a vy se o ně nemusíte starat. Co ale pro svůj web můžete udělat je nasadit SSL certifikát.

Co je to SSL certifikát?

Jsou to certifikáty, které budují důvěru mezi návštěvníkem stránek a serverem. Využívají k tomu veřejný klíč a certifikační autoritu. Zároveň šifrují data při přenosech na síti.

Certifikátů je celá řada, pro běžné weby stačí základní certifikáty. Pro eshopy a náročnější webové prezentace jsou vhodné certifikáty s ověřením organizace (OV ověření), kde je v url uveden název organizace vlastníka certifikátu. Pro banky a druhy podnikání, které vyžadují velké množství osobních dat a tudíž i důvěry, jsou nejvhodnější EV SSL certifikáty se zeleným pruhem.

běžný certifikát: www.solidpixels.net
OV certifikát a EV SSL certifikát: www.airbank.cz

Potřebuji ho na svém webu?

Pokud na webu sbíráte jakákoliv data, tj. máte platební bránu, návštěvníci vyplňují kontaktní formulář nebo třeba jen zadávají emailovou adresu pro odběr newsletteru, jsou toto data, která se mohou stát předmětem cíleného útoku. Měli byste proto chránit nejen svůj web, ale také údaje, která vám návštěvníci svěřují.

Google začíná zvýhodňovat ve vyhledávání stránky, které jsou šifrované. U webů, které nejsou zabezpečené se brzy objeví před URL adresou v prohlížeči hláška "unsecure" - alespoň v Google Chrome. Přečtěte si více zde.

Změní se něco na první pohled?

Odpověď je ANO! Už vedle url vašeho webu si budou moci návštěvníci ověřit, že přicházejí na zabezpečené stránky.

Jak ho mohu získat?

Na solidpixels jsme připraveni vám nasadit certifkát dle vašich potřeb. Stačí nás kontaktovat.