Měli jsme odpor ke startupům,
tak jsme se do jednoho pustili

V Breezy jsme nikdy nebyli úplně fanoušky startupů. Měli jsme možnost být u některých opravdu blízko, nebo na nich přímo participovat. Atmosféra kolem začínajících projektů nám ale vždycky přišla vyumělkovaná - a mám tím na mysli model, při kterém se spojí nápad s investorem a jede se na “cizí” kapitál.

Proto jsme se rozhodli jít “tradiční cestou” a začali budovat digitální agenturu se specifickým DNA. Do určení směru jsme dali hodně energie, bylo pro nás důležité mít všechno prosvětlené a pojmenované až tam, kam nás to pustilo. Od začátku jsme měli odhodlání dělat nejvyšší možnou kvalitu, přitahovat zajímavé klienty, kterým budeme poskytovat prvotřídní servis a přitom zůstaneme sami sebou. V práci jsme navíc chtěli vedle finančních výsledků vždycky cítit nějaký přesah, který nás bude naplňovat na úrovni smyslu.

Za 12 let v digitálu jsme zažili vzestupy i pády, radost i bolest. Když se na chvíli zastavím a ohlídnu zpět, tak vidím především pořádný kus cesty. Postupně jsme se dostali z puberťáckýho pokoje do příjemných kanceláří na Vinohradech, strejdu v roli prvního klienta jsme vyměnili za nejzajímavější i největší firmy v zemi. Z one-man show jsme postupně vybudovali stabilní tým jehož jádro spolu tvoří přes 10 let - to považuju v dnešní době za zázrak. Náš vývoj se udál tak postupně a přirozeně, že ho mám tendenci někdy přehlížet. Skoro jako kdyby to tak bylo odjakživa.

Přes všechny naše vnější úspěchy i jejich uznání jsem ale časem začínal vnímat určitou vnitřní nespokojenost. Ta nakonec vyvrcholila měsíčním volnem a odletem na Kypr, kde jsem si od práce hodlal vyčistit hlavu. Plavání v moři, běh, skvělé jídlo a přítomnost mojí přítelkyně udělala své. Už po 14ti dnech se moje uvolněná mysl začala opět vracet k práci - tentokrát ale jinak, nově, zčerstva. Přemýšlel jsem o tom všem s příjemným odstupem a výhledem na příštích 10, 15 let...

Kanceláře Breezy po ránu - je nám tady víc než dobře, stavte se na kafe!

Naše páteřní potřeba: všechno pojmenovat až na dřeň

Postupně se tak začal měnit způsob, jakým jsem o svojí práci i našem oboru přemýšlel. Několik myšlenek se vykrystalizovalo tak jasně, že jsem je už nemohl dál ignorovat. A co víc, slovo startup zmizelo z mého slovníku hanlivých výrazů, začalo mi být dostupné pustit Některé myšlenky stojí za to zmínit:

1. Existují dva způsoby podníkání: v tom prvním případě je třeba každý měsíc začínat od podlahy, sehnat nové zakázky, realizovat projekty, popostrčit nezaplacené faktury, proplatit fixní náklady. Je to nošení kýblů s vodou tak dlouho, dokud to vydržíte. Druhý způsob je spíš o budování vodovodu a jeho zkvalitňování. A naše potrubí do začátku nemusí mít obří rozměry, zásadní je otočit princip a dostat se do stavu, kdy trochu kape.

2. Říká se, že pokud strávíte 10 000 hodin v určitém oboru, stane se z vás mistr. My jsme v práci strávili přes 30 000 hodin. To je sám o sobě dobrý důvod, proč se vystavit a nabídnout širšímu publiku, než jen hrstce vybraných firem. Chceme lépe profitovat z našich znalostí a hodláme to dělat tak, že vložíme naše zkušenosti do projektu, který bude dostupný pro každého, kdo to myslí s webem jen trochu vážně.

3. Věřím, že prostředí, ve kterém se pohybujeme má zásadní vliv na způsob myšlení i kvalitu života. Web je také prostředí, kam se chodíme bavit, pracovat, inspirovat, učit se. A mým přáním i cílem zároveň je pozvedat standard takového prostředí. Chci abychom byli v kontaktu s krásnými věcmi a smysluplným obsahem. Taková digitální krajina může stimulovat nás všechny k plnějšímu životu.

4. Síli ve mě patriotismus. Potkal jsem se s tolika schopnými Čechy, že odmítám přijmout některé stereotypy, které říkáme sami o sobě. Naše země se vyvíjí, stejně jako lidé v ní. Obojí si zaslouží naší pozornost a aktivitu. Chci spoluvytvářet naší realitu a pěstovat naší hrdost, upevňovat náš postoj a víru v nás, Čechy.

Kypr je geniální místo k odpočinku hlavně mimo sezónu - máte pro sebe celý ostrov a všechno je za zlomek ceny

Domácí pracovna, ve který jsem probděl nejednu noc při práci na našem digitálním dítku

Jsem idealista. Věřím, že všechno začíná v naší hlavě a srdci a nemělo by to tam skončit. Cílem je dostat naše myšlenky do světa, žít je. A pro mě je zhmotněním i spojením mých snů projekt solidpixels který Vám tímto představuji.

Solidpixels je most mezi vaší hlavou/srdcem a vnějším světem. Je to nástroj na tvorbu prvotřídních webových stránek, který vám pomůže dostat ideály do hmoty, vystavit je, propojit se s lidmi stejného záměru a uplatnit vliv, který přirozeně máte.

Přeju si, aby se projektu solidpixels dařilo to, v čem má pomáhat druhým. Realizovat svůj záměr, sdílet ho s ostatními lidmi a parádně se u toho bavit! A pokud mluvíme o sdílení, tak v tom hodláme pokračovat, sledujte nás zde nebo na sociálních sítích, ať můžeme kráčet společně.

Radek

Veřejná betaverze je na světě, byla to jízda!